Start >> Gmina Biały Dunajec >> Placówki Szkolne

Zespół "Mali Holni" z II nagrodą Międzyszkolnego Konkursu Jasełek Gloria, Zakopane 2020

Zespół Regionalny "Mali Holni" ze Szkoły Podstawowej w Sierockiem z drugą nagrodą podczas XVIII Międzyszkolnego Konkursu Jasełek Gloria, Zakopane 2020. "Mali Holni" zdobyli II miejsce wśród zespołów prezentujących jasełka w kategorii tradycyjnej. Składamy serdeczne gratulacje dzieciom i opiekunom zespołu!

XLIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

W czwartek 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbędzie się finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

W etapie wojewódzkim zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół średnich ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych.  Oceniać ich będzie wieloosobowe jury, w którym zasiądą wybitni naukowcy, poeci, regionaliści i znawcy podhalańskiego folkloru i gwary.

Początek przesłuchań od godz. 9.30. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi około godz. 14:00. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez dyrekcję, grono pedagogiczne, radę rodziców i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu.

Festyn Rodzinny w Sierockiem

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sierockiem serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 czerwca od godz. 13.30 na boisku szkolnym w Sierockiem.

W programie wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin!

Zapraszamy!

XIV Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Generale Andrzeju Galicy

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 rostrzygnięto XIV edycję Międzyszkolnego Konkursu historycznego o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego m.in. z Białego Dunajca, Sierockiego, Suchego, Bukowiny Tatrzańskiej, Szaflar, Maruszyny Dolnej, Nowego Targu i Ponic. Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. Zwycięzcą okazał się Marek Dziadkowiec z Sierockiego, który otrzymał maksymalną ilość punktów. Wśród wielu gości, którzy zaszczycili organizatorów swoją obecnością byli także żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla - formacji wojskowej, której założycielem był właśnie Generał Galica. Zamieszczamy protokół z wynikami i krótką fotorelację. Konkurs rokrocznie organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu.

Wyniki XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Przedstawiamy listę laureatów XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", edycja 2019 pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu oraz Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej. Komisja w składzie: Sebastian Króliszewski (przewodniczący), Wojciech Hyc, Bartłomiej Kudasik, Barbara Gałdyś, Maria Kozak po obejrzeniu blisko 400 prac przyznało 49 nagród i 18 wyróżnień. Jury podkreśla bardzo wysoki poziom konkursu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wraz z rozdaniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się w dniu 26 kwietnia bieżącego roku o godz. 17.00 w siedzibie Bukowiańskiego Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej przy ul. T.Kościuszki 87. Serdecznie zapraszamy!

Luty 2020
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie